واکنش نشان دادن ایران ایمیل سایبری آمریکا

واکنش نشان دادن: ایران ایمیل سایبری آمریکا اوباما واشنگتن آمریکایی وزارت خارجه باراک اوباما مقامات وزارت

گت بلاگز اخبار بین الملل پلیس اسپانیا زیاد حوزه‌های رأی‌گیری در کاتالونیا را پلمپ کرد

در حالیکه تا برگزاری همه‌پرسی استقلال در کاتالونیا بر اساس اعلام مقامات این منطقه تنها یک روز وقت باقی مانده هست، پلیس اسپانیا زیاد حوزه‌های رأی‌گیری در کاتالون

پلیس اسپانیا زیاد حوزه‌های رأی‌گیری در کاتالونیا را پلمپ کرد

پلیس اسپانیا زیاد حوزه های رأی گیری در کاتالونیا را پلمپ کرد

عبارات مهم : قانون

در حالیکه تا برگزاری همه پرسی استقلال در کاتالونیا بر اساس اعلام مقامات این منطقه تنها یک روز وقت باقی مانده هست، پلیس اسپانیا زیاد حوزه های رأی گیری در کاتالونیا را پلمپ کرد.

به گزارش مهر به نقل از «بی بی سی»، پلیس اسپانیا جهت جلوگیری از برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا از این کشور تا کنون بیش از نیمی از حوزه های رأی گیری را پلمپ کرد.

پلیس اسپانیا زیاد حوزه‌های رأی‌گیری در کاتالونیا را پلمپ کرد

بر اساس این گزارش، ۱۳۰۰ مدرسه از مجموع ۲۳۱۵ حوزه رأی گیری به وسیله پلیس اسپانیا پلمپ شده است است.

این در حالیست که صدها نفر از طرفداران استقلال کاتالونیا از اسپانیا از شب گذشته در مدارسی که جهت حوزه های رأی گیری در نظر گرفته شده است بود حضور یافته بودند.

در حالیکه تا برگزاری همه‌پرسی استقلال در کاتالونیا بر اساس اعلام مقامات این منطقه تنها یک روز وقت باقی مانده هست، پلیس اسپانیا زیاد حوزه‌های رأی‌گیری در کاتالون

گزارش ها حاکیست، پلیس اسپانیا به آنها دستور داده بود که مدارس را خالی کنند. به پلیس منطقه کاتالونیا نیز گفته شده است همکاری کند.

بر این اساس، شعار «همه پرسی، دموکراسی است» در تظاهرات های مردم کاتالونیا به چشم می خورد.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز ساعاتی یش به نقل از روزنامه «ونگاردیا» از مجروح شدن ۴ نفر در اتفاق تیراندازی در کاتالونیا خبر داده بود.

پلیس اسپانیا زیاد حوزه‌های رأی‌گیری در کاتالونیا را پلمپ کرد

بر اساس این گزارش، اتفاق تیراندازی مذکور در یک حوزه رأی گیری در «مانیئو» به وقوع پیوسته و ۴ مجروح نیز بر جای گذاشت.

علیرغم اینکه دولت اسپانیا این همه پرسی را غیرقانونی اعلام کرده و تمهیدات زیادی را جهت مقابله با آن اتخاذ کرده هست، مقامات و مردم این منطقه فردا اول اکتبر را روز برگزاری همه پرسی استقلال خود از دولت مادرید اعلام کرده و بر آن اصرار ورزیده اند.

در حالیکه تا برگزاری همه‌پرسی استقلال در کاتالونیا بر اساس اعلام مقامات این منطقه تنها یک روز وقت باقی مانده هست، پلیس اسپانیا زیاد حوزه‌های رأی‌گیری در کاتالون

در همین رابطه، دولت محلی کاتالونیا دیروز جمعه اعلام کرد که بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ حوزه رأی گیری جهت برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه از اسپانیا آماده شده است اند.

این در حالیست که دولت اسپانیا با غیرقانونی دانستن همه پرسی استقلال در کاتالونیا، در تلاش است تا از برگزاری آن جلوگیری کنند.

پلیس اسپانیا زیاد حوزه‌های رأی‌گیری در کاتالونیا را پلمپ کرد

نیروهای امنیتی اسپانیا ۲ روز پیش هم ۱۰۰ صندوق رأی و ۲.۵ میلیون برگه رأی را که جهت برگزاری این همه پرسی در روز یکشنبه اول اکتبر امسال میلادی آماده شده است بود را توقیف کردند.

لازم به ذکر هست، یکشنبه هفته گذشته هزاران نفر از مردم بخش کاتالونیا اسپانیا با حضور در یک راهپیمایی گسترده، از ۷۰۰ شهرداری که به علت موافقت با برگزاری رفراندوم استقلال از سوی دولت اسپانیا ترساندن شده است بودند، حمایت کردند.

با وجود عزم مادرید جهت متوقف کردن همه پرسی استقلال کاتالونیا، دولت محلی کاتالونیا گفته است که همه پرسی مطابق برنامه از پیش اعلام شده است و با وجود شدت گرفتن سرکوب دولت مرکزی، برگزار خواهد شد.

دادگاه قانون اساسی اسپانیا که بالاترین نهاد قضایی این کشور هم هست، ۲ هفته پیش رأی پارلمان کاتالونیا جهت برگزاری همه پرسی را غیرقانونی دانست و به پلیس و دولت اجازه داد همه پوسترها، صندوق ها و حتی تعرفه های همه پرسی را ضبط کند.

در همین رابطه، دادستان کل اسپانیا ۲۷ شهریور ماه امسال در بیانیه ای اعلام کرد که دادخواستی را علیه تعدادی از قانونگذاران کاتالونیا و مقامات این منطقه به علت اقدام این افراد به تصویب قانونی جهت برگزاری همه پرسی استقلال آماده خواهد کرد.

«خوزه مانوئل مازا» (Jose Manuel Maza) دادستان کل اسپانیا در این باره اعلام کرده بود: در حال آماده کردن دادخواست جنائی هستیم.

وی در ادامه با تأکید بر تضمین امنیت و ثبات به وسیله پلیس و نیروهای امنیتی در کاتالونیا تصریح کرد: دفتر دادستانی کل از نیروهای امنیتی خواسته است تا راجع به هرگونه اقدام مرتبط با سازماندهی همه پرسی در کاتالونیا تحقیق و تفحض نماید.

شایان ذکر هست، به رغم اعتراض مقامات اسپانیا، پارلمان کاتالونیا ششم سپتامبر سال ۲۰۱۷ قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن، همه پرسی استقلال این سرزمین (خودمختار از اسپانیا)، در روز اول اکتبر امسال میلادی برگزار می شود.

در این همه پرسی، ساکنان کاتالونیا به این پرسش پاسخ خواهند داد که آیا میل به دارند این استان اسپانیا به «یک کشور مستقل و جمهوریخواه» تبدیل شود یا خیر.

گفتنی است که بعد از یازده ساعت مناظره پر تَب و تاب و جنجالی، تعداد نمایندگان طرفدار استقلال در پارلمان کاتالونیا (۷۲ نفر) از شمار نمایندگان مخالف استقلال (۶۳ تَن) فراتر رفته بود.

پس از تصویب قانون همه پرسی، ۵۲ تن از نمایندگان مخالف استقلال به نشانه اعتراض پارلمان کاتالونیا را ترک کرده بودند.

این در حالی است که معاون نخست وزیر اسپانیا در تصویر العمل به تصویب لایحه این همه پرسی در پارلمان کاتالونیا اعلام کرده بود که مادرید اقدام قانونی جهت ابطال و بی اثر ساختن این لایحه را اتخاذ کرده است.

بر این اساس، ساعاتی پیش از تصویب این همه پرسی در پارلمان کاتالونیا، دولت اسپانیا از دادگاه قانون اساسی این کشور خواسته بود تا تدابیری را جهت بی اثر کردن رأی به برپایی همه پرسی استقلال کاتالونیا اتخاذ کند.

دولت اسپانیا به شدت با چنین کاری مخالف است و از دادگاه قانون اساسی خواسته است تا کارها احتمالی جهت اعلام جرم علیه «جوردی سانچز» مدیر پارلمان کاتالونیا را در نظر بگیرد.

دولت اسپانیا گفته بود تمام تلاش خود را جهت جلوگیری از برپایی این همه پرسی که آن را غیر قانونی می داند، به کار خواهد بست.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | اسپانیا | برگزاری | استقلال | اسپانیا | قانون اساسی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs