واکنش نشان دادن ایران ایمیل سایبری آمریکا

واکنش نشان دادن: ایران ایمیل سایبری آمریکا اوباما واشنگتن آمریکایی وزارت خارجه باراک اوباما مقامات وزارت

گت بلاگز اخبار پزشکی شروع آزمایش انسانی واکسن سرطان

محققان دانشگاه استنفورد که به تازگی اعلام کردند واکسن ابداعی‌شان همه تومورهای سرطانی در بدن موش‌ها را از بین برده، آزمایشات بالینی آن را شروع کردند. 

شروع آزمایش انسانی واکسن سرطان

شروع آزمایش انسانی واکسن سرطان

عبارات مهم : ایمنی

محققان دانشگاه استنفورد که به تازگی اعلام کردند واکسن ابداعی ارزش همه تومورهای سرطانی در بدن موش ها را از بین برده، آزمایشات بالینی آن را شروع کردند.

به گزارش ایسنا، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد پیشرفت شگفت انگیزی در درمان سرطان رقم زده اند.

هفته گذشته، محققان خلاصه ای از یافته های خود را منتشر کردند که نتیجه گیری کرد که استفاده از “دو عامل جنبش کننده سیستم ایمنی” تقریبا همه موش های مبتلا به سرطان تومور(لنفوم) را درمان کرد. 87 مورد از 90 مورد با تزریق اول و 3 مورد دیگر با دومین تزریق واکسن اصلاح یافتند.

شروع آزمایش انسانی واکسن سرطان

اکنون محققان آزمایشات انسانی را شروع کرده اند که مشمول بر 15 بیمار مبتلا به لنفوم با درجه پایین می باشند.

در حالی که سرطان در سه موش عود کرد، تومورها دوباره بعد از درمان دوم با استفاده از این روش از بین رفتند.

محققان دانشگاه استنفورد که به تازگی اعلام کردند واکسن ابداعی‌شان همه تومورهای سرطانی در بدن موش‌ها را از بین برده، آزمایشات بالینی آن را شروع کردند. 

روش درمان، ترکیبی از مولکول های ساخته شده است است که در حال حاضر در آزمایشات بالینی مورد آزمایش قرار می گیرد تا ایمنی آن را تایید کنند.

سیستم ایمنی بدن توانایی از بین بردن تومورها را دارد، ولی در برابر سرطان، به زیاد کردن قدرت قابل توجهی نیاز دارد.

گروهی از محققان دانشگاه استنفورد حدود 20 مولکول و چندین آنتی بادی را روی موشها آزمایش کردند تا ببینند کدامشان، سلول های ایمنی را فعال می کنند و به آنها در از بین بردن تومور کمک می کنند. ظاهرا آنها ترکیبی نیرومند پیدا کرده اند.

شروع آزمایش انسانی واکسن سرطان

محققان ابتدا با تزریق سلول های سرطانی در زیر پوست موش ها موجب ایجاد تومور شدند. بعد از تزریق ترکیب های مختلفی از مولکول ها بر روی آنها، یک ترکیب، عالی ترین نتیجه های را نشان داد.

این ترکیب مشمول بر “CpG”، یک قطعه از دی.ان.ای و یک آنتی بادی علیه پروتئین سلول ایمنی موسوم به “OX40” است.

محققان دانشگاه استنفورد که به تازگی اعلام کردند واکسن ابداعی‌شان همه تومورهای سرطانی در بدن موش‌ها را از بین برده، آزمایشات بالینی آن را شروع کردند. 

دکتر “رونالد لوی” استاد انکولوژی دانشگاه استنفورد گفت: هنگامی که ما از این دو عامل استفاده می کنیم، می بینیم که تومورها در سراسر بدن از بین می روند.

طبق گفته وی، مولکول ها به طور خودکار تقریبا هیچ تاثیری ندارند. با این حال، هنگام تزریق در ترکیب، تومورهای موش در کمتر از 10 روز ناپدید شدند. سپس در کمتر از 20 روز، حتی تومورهایی که تحت تزریق مستقیم مولکول ها قرار نگرفته بودند نیز ناپدید شدند.

شروع آزمایش انسانی واکسن سرطان

در موش هایی که دو نوع تومور داشتند، تزریق ترکیب به یکی از تومورها ضمن از بین بردن آن، مانع رشد دومی نیز شد.

این ترکیب همچنین ظهور تومورهای تازه سینه را متوقف کرد.

محققان دریافتند درمان نخستین تومور، باعث جلوگیری از ایجاد تومورهای آینده شد و عمر حیوانات را زیاد کردن داد.

محققان بر این باورند که واکسن سرطانی که آنها کشف کرده اند، مقرون به صرفه هست، لیکن تنها یک تزریق جهت فعال کردن سیستم ایمنی بدن علیه همه تومورها کافی است.

در حال حاضر یکی از دو عامل جهت آزمایش روی انسان تایید شده است هست. عامل دیگر نیز در سایر آزمایشات بالینی غیرمرتبط مورد آزمایش قرار گرفته است.

اکنون یک آزمایش بالینی جهت بررسی میزان اثربخشی درمان دو عامل در 15 نفر مبتلا به لنفوم درجه پایین در حال انجام است.

میزان موفقیت 97 درصدی در موش های آزمایشگاهی، دکتر “لوی” را متقاعد کرده است که درمان می تواند جهت نابودی بسیاری از انواع تومورها موثر باشد.

وی گفت: فکر نمی کنم واکسن، محدود به نوع تومور باشد و ما می توانیم هر نوع توموری را درمان کنیم.

وی امیدوار است که به زودی در عوض جراحی تومور، این واکسن در افراد مبتلا به سرطان مورد استفاده قرار گیرد.

مبارزه با این بیماری با پیشرفت در روش های تشخیص سرطان و تعداد بیشتری از مطالعات که به دنبال کشف علت سرطان هستند، در حال پیشرفت هست. با این حال، کار بر روی واکسن سرطان ممکن است مهمتر از همه چیز باشد، لیکن این پتانسیل را دارد که در نهایت دنیا را از شر این بیماری مهلک نجات بخشد.

به این ترتیب، اگر درمان موفق باشد، می تواند عود سرطان را محدود کرده و تحت کنترل درآورد.

واژه های کلیدی: ایمنی | تزریق | تومور | آزمایش | ترکیبی | محققان | درمان مو | علت سرطان | آزمایشگاه | تشخیص سرطان | درمان سرطان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs